Laupäev, 1. veebruar

Kuigi olime alles öösel hilja magama jõudnud, ajasime end hommikul siiski tavalisel ajal üles. Väsimusest hoolimata ei tahtnud me oma vaba päeva raisku lasta ning otsustasime Sienasse sõita.

Rongis aknast välja vaadates nägime üleujutuste jälgi – mitmel pool olid põllud vee all. Rongiliiklus jättis aga soovida – umbes poolel teel Pisast Sienasse tegi rong 30-minutilise peatuse, nii et jõudsime kohale oodatust hiljem.  Rongis saime ka sõnumi Lucaselt, kes näis pettunud, et me teda ära ei olnud oodanud. Nimelt olime eelmisel päeval maininud, et kavatseme Sienasse minna ja küsinud, kas keegi soovib kaasa tulla, kuid meile tundus, et keegi selle vastu erilist huvi ei äratanud. Paraku oli aga vaene Lucas ümber mõelnud ja hommikul meid Skype’i kaudu kätte üritanud saada.

IMG_2650

Üleujutused

IMG_2653

Kohale jõudes oli ilm vihmane ja pärast pikale veninud sõitu tuju üsna morn, eriti minul. Anna ostis mulle kohe kaardi, et mu optimismipuudust vähendada :).

Rongijaamast linna jõudmiseks tuli sõita üles mitmetest eskalaatoritest. Üles sõidul jäi tee peale kaubanduskeskus, kus võtsime oma traditsioonilise rongisõidujärgse kohvi. Hoolimata hallist ilmast avanes Siena päris uhke vaatepilt – nimelt katab linn astmeliselt mäe külje ülemise osa.

IMG_2731

Vaade linnale

IMG_2684

Vaade linnale

 

 

 

 

 

Pärast üles jõudmist tuli linna ajaloolisse ossa saamiseks veel paarkümmend minutit kõndida. Mulle tundus väga itaalialik, et kitsal vanalinna teel peavad jalakäijate vahel liigeldud saama ka rollerid (tihtipeale isegi autod).

IMG_2671

Tee linna

IMG_2672

Rollerid olid populaarsed

IMG_2666

Vihmane ilm

Peagi jäi meile silma, et inimeste vool liikus ühes kindlas suunas. Läksime asja uudistama ning selgus, et kohe-kohe oli algamas suuremat sorti jalgpallimatš. Loomulikult olid sinna sissepääs aga piletitega ning seega läksime hoopis kõrvalasuvasse hiiglaslikku, imeliste vitraažidega San Domenico kirikusse. Kiriku kõrvalt viis muinasjutulise väljanägemisega trepp meid alla, kust saime kohe hakata jälle mäest üles ronima.

IMG_2679

San Domenico kirik

IMG_2687

Muinasjututee

IMG_2741

Tagaplaanil paistab San Domenico kirik

Siena keskväljak Piazza del Campo on tuntud seal kaks korda aastas toimuva hobuste võiduajamise ehk Palio poolest. Lõunasöögiks valisime jällegi aja, mil kõik toidukohad kinni. Maandusime pisikeses pood-kohvikus, kus sõbralik meesteenindaja meile soojendatud pakitoitu valmistas. Anna sõnul oli seal joodud kohv aga üks parimaid, mida ta saanud on.

IMG_2705

Piazza del Campo

IMG_2706

Hetkeks nägi sel päeval ka sinist taevast

Järgneval jalutuskäigul läbi linna tõdesime üha enam, et samasugused üksluiset värvi majad ning iga nurga peal olevad kirikud hakkavad oma võlu kaotama ning otsustasime alustada tagasiteed. Et varasema rongi peale jõuda, pidime aga üsna kiirelt liigutama. Paraku oli meil üks suurimaid Siena vaatamisväärsusi – Siena katedraal – veel vaatamata. Mina, kellel vaja kõik olulisemad checkpointid igas kohas läbi käia, ei oleks ilma seda nägemata rahu saanud. Loomulikult tuli katedraali juurde jõudmiseks üles minna aukartustäratavalt suurest trepist. Selle jalamile jõudes ohkas Anna juba vastust ette teades ja küsis mult: “Sa tahad sinna üles minna, kas pole?” ning minu jaatava vastuse peale jooksimegi treppidest üles.

IMG_2734

Trepp Siena katedraali juurde

IMG_2740

Siena katedraal

 

Katedraal nähtud, asusime tempokalt rongijaama poole teele, jooksime kõigist eskalaatoritest alla ning jõudsimegi õnnelikult oma rongi peale. Kusjuures, rongis nägime ka AEGEE seltskonda, kellelt esmaspäeval Siena idee saanud olime.

Veel pilte Sienast:

IMG_2680

IMG_2685

IMG_2669

Detailid majadel imestasid mind jätkuvalt

IMG_2700

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s