Reede, 31. jaanuar

Reede hommikul käisime söömas ära nagu ikka. Pärast ütles Anna, et tal läheb seekord u 10 minutit aega. Seega läksin oma tuppa ja tegin arvuti lahti (mida ma üldiselt hommikuti enne tööleminekut ei teinud). Seal aga ootas kiri Giuliolt: Meteo ALERT – ärge tulge täna tööle, lähemate tundide jooksul on oodata jõe üleujutust, koolid ja kontorid on täna kinni.

Nii palju kui itaaliakeelsetest uudistest aru saime, olid juba mitmel pool üleujutused ning Volterras ka osa keskaegsest müürist kokku varisenud. Otsustasime seega minu hotellitoas töötada. Peagi aga võttis Annaga ühendust Igo, kes pakkus, et võiks minna jõe äärde olukorda uurima. Uudishimu sai töötuhinast võitu ning läksimegi koos brasiillastega (Igo, Lucas, Ricardo) kesklinna. Jõe ääres oli rahvast nagu murdu – tundus, et turvaliselt kodus viibimise asemel kasutasid kõik vaba päeva selleks, et ekstreemset olukorda vahetumalt kogeda. Inimeste vahel liiklesid sõjaväeautod ja peade kohal tiirutas helikopter.

Veetase oli päris kõrge

Veetase oli päris kõrge

Palju ei puudunud, et sild oleks vee all olnud

Palju ei puudunud, et sild oleks vee all olnud

IMG_2633

Tundus, nagu kallataks vett veel jõkke juurde

IMG_2641

Helikopter jõe kohal

IMG_2642

Jõe äärde paigaldati tõkkeid

IMAG3062

Kaitsetõkked

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mõtlesime juhust ära kasutada ja Igo kui kohaliku abiga de Bondti šokolaadide poodi üles leida. Paraku jäi ka seekord esimese kaardile märgitud poe leidmine tulemusetuks. Teise leidsime, aga loomulikult oli see sellisel keskpäevasel ajal kinni, nagu kõik poed Itaalias.

Kuna meil Annaga oli vaja hotelli tagasi jõuda, et Skype’i teel osa võtta oma projekti ettekandest koostööpartnerile, hakkasime vaikselt hotelli poole astuma. Märkasime, et brasiillased kõnnivad üldiselt palju aeglasemalt kui meie. Pidime oma “Eesti tempoga” pidevalt neid järele ootama. Leppisime kokku, et läheme õhtul koos välja sööma.

Ettekande ajal saatsid meile meili Dino ja Fosca, kutsudes meid õhtusöögile ning pärast seda kontserdile, kus Dino kooriga esineb. Tahtsime minna, kuid leidsime end keerulise ülesande eest, kuidas kõike jõuda: jõusaal, Dino-Foscaga õhtusöök ja kontsert ning brasiillastega välja minek. Kompromissina teatasime Dinole ja Foscale, et tuleme kontserdile, kuid õhtusöögile ei jõua. Siis hakkasime mõtlema, kas sprodihoone üldse täna lahti on, kui enamus kohti olid ju üleujutuseohus suletud. Hakkasid juba süümepiinad tekkima, et eelmisel päeval laiselnud olime. Palusime hotelli valvelauast jõusaali helistada ning õnneks(?) selgus, et maja on avatud ning trennid toimuvad.

Teel trenni sõime mõned saiakesed ja jõime kohvi meie hotelli lähedal asuvas kohvikus, mida Dino ja Fosca meile esimesel päeval olid soovitanud. Seejärel käisime läbi CNR-ist, kuna olin loomulikult oma spordiriided eelmisel päeval ettenägelikult sinna jätnud, ning läksime trenni.

Otsustasime järgida Annale koostatud jõusaali kava. Kava oli koostatud mitmepäevase arvestusega, et erinevatel päevadel treenida erinevaid lihasgruppe. Üksmeelselt langes valik käte ja ülakeha kasuks, sest kükkide tegemiseks polnud kummalgi erilist entusiasmi. Jõusaalis treenis samal ajal ka üks mees, kes mulle kangesti nõuandeid jagada tahtis. Paraku olid tema õpetused risti vastupidised sellele, mis Tartus fitness-klubis õppinud olen.

Kui trenni lõpetasime, taipasin ehmatusega, et meie kapi võti ei ole minu käes nagu ta varasematel kordadel olnud oli. Anna rahustas mu maha, võttes võtme oma taskust välja. Paari minuti pärast, kui aeg võtme kasutamiseni jõudis, polnud seda aga enam kusagil. Otsisime põhjalikult läbi kogu saali, kus olime treeninud ning küsisime inimeste käest, ega nad võtit pole märganud, kuid tulemusteta. Lõpuks olime sunnitud oma tuttavale treenerile üles tunnistama, et võtme ära kaotasime. See oli omajagu piinlik, sest tema oli olnud see, kes võimaldas meil jõusaali tulles kindlustuse eest mitte maksta. Meie jutu peale võttis treener sahtlist kangi ning muukis meie kapi lahti. Hiljem küsisime, palju me võtme ja kapi kasutuskõlbmatuks muutmise eest võlgneme, ütles ta, et me selle pärast ei muretseks :).

Käisime hotellist läbi, vahetasime kiirelt riided ja seadsime sammud kesklinna poole, lootusega tee pealt midagi süüa saada. Kontserdimaja lähedal asus sama pizzeria, kus me eelmisel pühapäeval olime CNR-i inimestega õhtust söömas käinud. Kuna aega oli veel vaid veidi üle poole tunni, tundus see meie ainus võimalus. Võtsin menüü lahti ja ei leidnud ühtegi toitu, mis poleks olnud pasta või pitsa. Noor teenindaja inglise keelt ei rääkinud, kuid “risotto” peale noogutas küll. Vanem teenindaja oskas mulle pakkuda variantideks “mushrooms” ja “fish”. Valisin kala ning jäin hinge kinni hoides ootama, kui kalliks selline menüüväline eriteenindus läheb. Anna leppis pastaga ning kahepeale tellisime ka pudeli veini, sest teenindaja andis märku, et pudel tuleb soodsam kui kaks klaasi.

Peagi toodi mulle hiiglaslik taldrik risottot erinevate mereandidega, mille hulgas karbid, krevetid, kaheksajalad, vähk ja hiidkrevett. Selline vaatepilt lõi mul küll silmad särama, sest tellides “risotto with fish” ootasin märksa tagasihoidlikumat rooga. Samas olime Annaga üpris kindlad, et saan oma uhke risotto eest ligi paarkümmend eurot välja käia. Üllatus oli suur, kui selgus, et minu risotto maksab vaid euro rohkem kui Anna pastaroog – 8€. Tunnistasime mõlemad, et täna on minu päev :).

IMAG3081

Mereandide risotto. (by Anna)

IMG_2646

Kaheksajalg

Liikusime kiirelt kontserdimajja, kus saime Dinolt tasuta piletid ning otsisime koos Fosca ja tema emaga endale istekohad. Esinevaid koore oli kaks – üks oranžide ja teine roosade sallidega. Fosca ei jätnud meid valgustamata, et Dino koor on palju parem kui see teine :). Lisaks kooridele esinesid ka mõned väiksemad koosseisud. Kontsert üllatas väga positiivselt ning oli palju kaasaegsem kui olin oodanud, näiteks meeldis mulle eriti “Mad world” esitus.

Kontserdil

Kontserdil. (by Anna)

Pärast kontserti võtsime ühendust brasiillastega ja lubasime nendega Piazza Garibaldil kokku saada. Vahetasime Fosca ja Dinoga telefoninumbreid, kuna nad olid väga huvitatud meiega veidi aja pärast ühinemisest. Garibaldi väljakul saime kokku Igo, Lucase ja Mariaga. Võtsime lähedalasuvast baarist kokteilid ning ootasime ära ka Fosca ja Dino.

Igo ja Maria. (by Anna)

Igo ja Maria. (by Anna)

Seejärel pakkus Igo välja, et võiksime minna ühte pubisse kuulama Kiss’i covereid. Kui kohale jõudsime, selgus, et tegemist on hoopis Queen’i coveritega. Sissepääsu eest pidi maksma ning kokkuvõttes ei tundunud see meile parim koht, kus õhtut veeta, seega otsustasime edasi otsida. Jõudsime kinomaja ette, mille peale Igo teatas, et Luca on vist hetkel seal. Nimelt oli meie kolleeg Luca lõpuks Budapestist tagasi jõudnud ning kohe sõpradega kinno läinud. Igo helistas talle ning selgus, et neil oli film just lõppenud. Seega liitusid meiega Luca ning kaks tema sõpra Pisa ülikoolist. Kusjuures, üks neist oli ka Eestis käinud.

Fosca ja Dino tundusid klubielust üsna teadlikud olevat ning nende eestvedamisel otsisime kohta, kuhu sisse minna. Valik langes mõnevõrra üllatuslikult ühele tehno-discole. Sissepääsu eest pidi küll maksma, kuid hinna sees oli ka tervitusjook. Koht oli üsna omapärane, muusika taustaks vaheldusid seinal suurelt veidrad, kohati üsna provokatiivsed, pildid. Ma ei suutnud ära imestada, kuidas ma sellisesse kohta olen sattunud, eriti veel sellise seltskonnaga (ärgem unustagem, et meiega olid kaasas kaks keskealist professorit). Tundus aga, et Itaalias on see väga normaalne, et erinevast vanusest inimesed koos väljas käivad.

IMAG3091

Tehno-disco. (by Anna)

Enne koju minekut võtsime veel ühest baarist väidetavalt “must-try” shotid. Kodutee möödus meeleolukalt, Lucal ja Igol paistis olevat hea klapp ning nende naljad ja liblika-imiteeringud ei lasknud tõsiseks jääda.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s