Neljapäev, 23. jaanuar

Neljapäeva hommikul tööle jõudes ootas meid kiri Giuliolt, kes teatas, et tal läks ootamatult külmkapp katki ning seetõttu jõuab tööle alles pärast lõunat. Ka kõik inimesed meie toast olid sel päeval kuhugi kadunud. Nimelt pidid enamik Pisa ülikooli tudengitest viibima vähemalt ühe päeva nädalas ülikooli kontoris, mitte CNR-is. Seega olime sunnitud lõuna ajal ise tee Mensasse leidma.

Õnneks saab sööklasse ka õuest läbi jalutades ning läksimegi kergema vastupanu teed. Menüü tõlkimisel polnud meil seekord ühtegi itaallast abiks, kuid saime mobiilse sõnaraamatuga hakkama. Pärast söögi eest maksmist märkasime brasiillasi, kellega eelmisel päeval tutvunud olime. Vaesekesed olid esimest korda Mensas ning ei osanud itaalia keelt. Meie olime aga juba peaaegu nagu vanad kalad ning selgitasime neile süsteemi. Kui me imestasime, miks neile sellest varem midagi ei räägitud, vastasid nad, et keegi oli lubanud nendega koos Mensasse tulla, kuid ilmselt unustas nad. Muljetavaldav, et nad iseseisvalt sööklasse kohale jõudsid.

Pärast lõunat uurisime võimalusi oma reisi jooksul sporti teha. Anna käib Tartus regulaarselt spordiklubis ning ei tahtnud kolme nädalat täiesti vahele jätta. Ka minul polnud midagi selle vastu, et paremasse vormi saada. Paraku olin ma aga oma spordiriided Eestisse jätnud, kuna uurisin eelnevalt, et meie hotellis jõusaali pole. Olin aga valmis endale koha pealt spordiriided ja -jalatsid hankima. Leidsime spordikeskuse Centro Universitario Sportivo, kus saab tegeleda kõikvõimalike spordialadega ning tudengitele on treeningud tasuta.

Pärast tööd seadsimegi sammud spordikeskuse poole. Teel nägime Carrefouri, mida me esimesel päeval otsinud olime. See asus aga meie hotellist ligi 30 minuti tee kaugusel ning esmaspäeval me seda küll kuidagi üles poleks leidnud. Spordikeskus oli suur, erinevate palliväljakute ja -saalidega. Retseptsioonis inglise keelt ei räägitud, kuid ühe külastaja abiga suutsime selgeks teha, et sooviksime kolmeks nädalaks fitness-klubi ja/või jõusaali pääset. Vastuseks saime, et tasuta on vaid pallimängu- jms treeningud. Fitness-klubi ja jõusaali jaoks sai osta kolme kuu pääsme. See tundus aga meie paarinädalase sealviibimise kohta liiga suur väljaminek, seega jätsime asja sinnapaika.

Tagasiteel, tahtes ära kasutada juhust, et oleme Itaalias, kus vein on odav, käisime kiirelt läbi COOPist ning ostsime endale kaasa punase veini ja valgehallitusjuustu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s